"Przyjaciółka" Iwona Mejza


 

Każdy skrywa jakieś tajemnice. Jedni mniejsze, inni większe. Nie inaczej jest w przypadku rodziny Wójcickich. Nie rozmawiają o tym, co zaszło przed laty, zanim przeprowadzili się do Anielina. Marta czekając na powrót rodziców z wakacji zajmuje się Polą najlepiej jak potrafi. Kim jest dla niej dziewczynka? I czy ma coś wspólnego z dawną przyjaciółką Marty?

Pogodna opowieść o życiu małego miasteczka, jakim jest Anielin. Każdy tu jest osobliwością: bracia Pruscy prowadzący księgarnię, wścibska kioskarka Felicja Kotkowa czy tęskniąca za mężem sprzedawczyni Agata. Każdy z bohaterów ma swoje troski i problemy. Poznajemy historię każdego z nich, możemy się niejako zaprzyjaźnić z mieszkańcami Anielina. Ja polubiłam jeszcze jednego bohatera, Marcina, choć niewiele o nim wiadomo do pewnego momentu. Kim on jest i jak wpłynie na życie mieszkańców urokliwego miasteczka?

Niestety, jak w każdej opowieści musi być odrobina goryczy. W życiu Poli i Marty zdarzy się coś, co sprawi, że ich życie już nigdy nie będzie takie samo. Czy odnajdą swoje szczęście?

Bardzo ciekawa opowieść, otulająca niczym kocyk. Na pewno sięgnę po kolejne części, bo jestem ciekawa, jak potoczą się losy moich ulubionych bohaterów. 

Książkę miałam przyjemność przeczytać w Books Tourze organizowanym przez blogerki z bloga "Czytam dla przyjemności" i samej autorki, za co bardzo dziękuję.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Naszyjnik z jarzębiny" Patrycja Żurek

"Opowieść starego lustra" Dorota Gąsiorowska

"Długie beskidzkie noce" Izabela Skrzypiec-Dagnan